Üdvözöljük iskolánk és óvodánk weboldalán!

Évszázadok Öröksége című történelmi-honismereti vetélkedő

Iskolánk Hétvezér Unokái nevű csapata (Bíró Balázs, Seri Máté, Varga Viktor) részt vett az Oktatási Hivatal által az EFOP 3.10.1-17 projekt keretében megrendezett Évszázadok Öröksége című történelmi-honismereti vetélkedőn. A verseny témája a „Magyar reformkortól a szabadságharc bukásáig” címmel lett meghirdetve. Általános iskolás kategóriában 48 iskola csapata versengett egymással. Az első fordulóban 6 oldalas tanulmányt és 3 perces videofilmet kellett készíteni egy a reformkorban a településünk közelében élt családról és annak emlékhelyeiről. Választásunk Lónyay Jánosra esett. A második fordulóban képzelt riportot kellett készíteni a megadott reformkori szereplőkkel. Csapatunk ezt verses formában készítette el, ami elnyerte a zsűri tetszését. Az utolsó fordulóban egy 5 perces kisfilmet készítettük a szabadságharcban harcoló honvédek életéről. Csapatunk a három forduló után bejutott a szeptember 23-ra tervezett, Kecskeméten megrendezésre kerülő országos döntő hat csapata közé. Sajnos a járványügyi helyzet nem tette lehetővé a döntő megrendezését, így az addigi sorrend lett a végeredmény. Csapatunk kiváló munkát végezve, egy ponttal lemaradva a második helyen végzett. Hatalmas gratuláció srácok!
Felkészítő: Kósáné Kósa Edina és Kristán Zoltán.