Üdvözöljük iskolánk és óvodánk weboldalán!

Kerek Emese országos verseny

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékpark az idei tanévben is meghirdette a Kerek Emese elnevezésű országos történelmi- néprajzi- honismereti- általános műveltségi vetélkedő sorozatát. Az online vetélkedőn 132 csapat indult 5-6. osztályos kategóriában, míg 117 csapat 7-8. osztályos kategóriában! Iskolánkat az 5-6. osztályosok között a Négy Grácia (Balázsi Blanka, Bartha Noémi, Kósa Nikolett, Nagy Petra Hanna) és a Szer-telenek (Gál Vivien, Matuzsa Mira, Bedő Lukács, Kozák Dániel) képviselte. A 7-8. osztályos kategóriában a Beregi Lovagok (Bíró Balázs, Gazdag Sándor, Seri Máté, Turóczi Gergő) és a Négy Muskétás (Balogh Dezső Dávid, Csatári Péter Zalán, Csobolya Ákos, Vincze Ferenc Zsombor) csapataink szerepeltek. Három online forduló után minden csapatunk bejutott korosztályában a 12-12 csapatos országos döntőbe! Április 24-én, szombaton került sor a zoom-os döntőre, ahol a tudás mellett a gyerekek kommunikációs készsége, rátermettsége, kreativitása játszotta a főszerepet. Nagy örömünkre az 5-6. osztályosok között a Szer-telenek végeztek az első helyen és lettek az országos bajnokok, míg a Négy Grácia a második lett! A 7-8. osztályosok között a Beregi Lovagok második, míg a Négy Muskétás a harmadik helyezést érte el! Ez óriási teljesítmény mind a négy csapattól, amihez szívből gratulálunk!
Felkészítők: Kósáné Kósa Edina és Kristán Zoltán.

GALÉRIA